Każdy, kto uprawia sport, potrzebuje do tego także odpowiedniego wyposażenia. Wyposażenie zależne jest od uprawianej dyscypliny, budżetu danej osoby, a także gustów konsumenta. Jednakże nieważne, jaką dyscyplinę sportu się uprawia, to każdy powinien mieć torbę na trening. Torby na trening wahają się zazwyczaj w cenach od 20 zł do nawet 150, za te bardziej znane i polecane firmy. Obecnie możemy zauważyć trend wśród osób trenujących, na wybór torby koloru czarnego. Nie jest to oczywiście żadna reguła, ale jednak ludzie obecnie bardzo podoba się ten kolor. Na obecnym rynku możemy znaleźć, bardzo wiele różnych typów toreb treningowych.
Na rynku wyróżniamy parę wielkości toreb, te najpopularniejsze to pojemność rzędu od 20 l do 50 l Są również dostępne, w wielu wzorach, a także kolorach odpowiadających naszym osobistym preferencją. Bardzo ważne w różnych rodzajach toreb treningowych, jest również, w jaki sposób rozmieszczone są kieszenie, oraz de facto ich ilość. Torby posiadają również różne kształty. Najpopularniejszymi z nich są: podłużne, okrągłe czy prostokątne. Okrągłe są bardziej poręczne i zazwyczaj mniejsze. Torby prostokątne są dosyć pakowne i bez problemu pomieszczą wszystkie rzeczy. Wybierając się na basen, zdecydowanie polecamy wybór dużej torby sportowej, o kształcie prostokątnym. Pomieścimy w ten sposób klapki, ręcznik, strój, napój oraz ewentualne odżywki. Nie używamy określeń, która torba jest damska, męska czy dziecięca. Zazwyczaj wybieramy ją, według naszych osobistych preferencji, oraz dopasujemy je do naszych potrzeb użytkowania z niej. Jeśli uprawiamy dyscypliny biegowe, to nie obejdziemy się bez butów do biegania. Buty do biegania Są niezbędne dla każdego biegacza, bo oczywiście nikt w tych czasach nie biega już na boso.
Obecnie na rynku mamy bardzo wiele różnych typów, modeli butów do biegania, kształtów, kolorów czy zaimplementowanych w nich coraz to bardziej innowacyjnych technologiach. Do każdej konkurencji w dziedzinie biegania, potrzebne są dobre inne buty. Maratończyk nie pobiegnie w kolcach przystosowanych do tartanu, a co za tym idzie, żaden sprinter nie pobiegnie w płaskich butach na tartanie, bo zostałby bardzo daleko w tyle za innymi zawodnikami. Dobór butów jest kluczowy, w naszej wygodzie czy efektywności na trasie biegowej. Każdy biegacz ma inne preferencje, niektórzy wolą miększą podeszwę, a inni twardszą. Jest to uzależnione od terenu, po którym dany biegacz się porusza.
Posiadając obuwie z miększa podeszwa, biegając po lesie, już po paru krokach poczujemy dyskomfort, polegający na czuciu każdego pojedynczego kamyczka, czy inne przeszkody leżącej na ziemi. Natomiast, zakładając obuwie z twardszą podeszwą, biegając ulica, lub chodnikiem, po pary przebiegniętych kilometrach poczujemy ból stopy czy stawy. Każdy model jest przygotowywany, aby równie dobrze radził sobie z różnymi trenami. Wyróżniamy także trzecią, najmniej popularną nawierzchnię: tartan. Tartan jest o tyle specyficzny, że biegamy na nim najmniej, ale z reguły najszybciej.