18 gru Brak komentarzy admin Blog , ,

Wielu z nas, zarówno kobiet jak i mężczyzn, pragnie, by mieć smukłą, wyćwiczoną sylwetkę, pozbyć się tej nieprzyjemnej warstwy tłuszczyku i zastąpić go w pięknie wyrzeźbione mięśnie. Jednak pochłonięci obowiązkami i zapracowani nie mamy czasu na profesjonalne treningi i nierzadko zastanawiamy się nad tym, jak ćwiczyć w mieszkaniu.
Bezpośrednio przed pójściem do pracy, czy też po powrocie z niej, warto jest wygospodarować chwilę czasu na niewielki trening, wykonywany bez specjalistycznego sprzętu, wyłącznie z obciążeniem własnego ciała. Takie ćwiczenia nie obciążają stawów, co z pewnością pomoże nie nabawić się urazów, które często nękają osoby rozpoczynające uprawianie sportu. Gimnastyka, taka jak rozgrzewające ćwiczenia rozciągające, przysiady, skłony, popularne pajacyki oraz pompki, z pewnością nie tylko wpłyną pozytywnie na kondycję i nasze samopoczucie, ale i pomogą w szybkim czasie skutecznie pozbyć się niechcianych kilogramów. Cała rzesza trenerów rekomenduje również ćwiczenia izometryczne, polegające na właściwym napinaniu i rozluźnianiu poszczególnych partii mięśniowych.
Kiedy już wiemy w jaki sposób ćwiczyć w domu, warto pomyśleć, żeby również rozpocząć ćwiczyć pod okiem profesjonalnego trenera na siłowni. Wykwalifikowany trener z pewnością doradzi nam odpowiedni trening na siłowni dla początkujących, który będzie najbardziej dopasowany do możliwości naszego organizmu oraz nie obciążając go zbytnio, pozwoli w szybkim czasie zmaksymalizować efekty naszych treningów.