18 gru Brak komentarzy admin Blog , , , ,

Jeżeli podejmujesz decyzję o wyrzeźbieniu sylwetki z pewnością zastanawiasz się jakiego typu suplementy pomagające zwiększyć masę możesz zastosować, aby przyspieszyć osiągnięcie pożądanych rezultatów. Na początku przygody z treningami na siłowni najlepiej zastosować odżywki białkowe uzupełnione kreatyną oraz witaminami. Jeżeli nie ma w naszej diecie wystarczającej ilości tłustych ryb musimy zadbać o dostarczenie organizmowi zdrowych tłuszczy omega 3. W tym przypadku też z pomocą przyjdą nam odpowiednie suplementy.
Jeżeli z kolei naszym głównym celem jest redukcja, to znaczy pozbycie się zbędnego balastu należy zwiększyć spożycie pełnowartościowego białka, tu również odpowiednie mogą okazać się odżywki proteinowe, które można przygotować w krótkim czasie. Są one smaczne, mogą zatem stanowić wspaniały dodatek, dzięki któremu przygotujemy smaczny obiad czy też deser.
Jeżeli natomiast zależny nam na zbudowaniu mięśni należy sięgnąć po odżywki wspomagające zwiększenie masy mięśniowej. Tutaj trzeba wymienić najpopularniejsze suplementy białkowo – węglowodanowe. Stosuje się je po zakończeniu treningu albo wówczas, kiedy nie mamy możliwości zjeść pełnowartościowego posiłku. Następnym krokiem w drodze po doskonałą sylwetkę jest czas – musimy mieć na uwadze fakt, iż na efekty musimy zaczekać. Jeżeli dopniemy wszystko na ostatni guzik pierwsze efekty powinniśmy zauważyć już po upływie miesiąca.
Ostatnim elementem sukcesu jest odpowiednio dobrany trening, który spowoduje, że nasze mięśnie urosną. W sieci jest dostępnych wiele dobrych planów treningowych popularnych kulturystów. Ja osobiście na początek polecam trening obwodowy całego ciała. Daje on zadowalające rezultaty oraz mamy pewność, iż unikniemy niepożądanego przetrenowania.