18 gru Brak komentarzy admin Blog , , ,

U sportowców, a także mężczyzn dbających bardzo o swój wygląd, odpowiednio ukształtowana sylwetka ma bardzo duże znaczenie. Chodzi o to, by mięśnie były dobrze wyeksponowane – żeby były proporcjonalne w porównaniu do siebie nawzajem, żeby nie były karykaturalnie przerośnięte i generalnie robiły wrażenie atletycznej, zdrowej i wysportowanej sylwetki męskiej, ani nie zbyt chudej, ani za bardzo umięśnionej.
Budowanie masy mięśniowej to wynik regularnych, wyczerpujących treningów na siłowni. Należy je wykonywać w odpowiednich interwałach, żeby uzyskać pożądane efekty. Jednak to nie wszystko – aby uzyskać oczekiwane kształty powinno się zwrócić uwagę na swoją dietę. Powinna ona zawierać większą ilość białka kosztem prostych węglowodanów, które powodują jedynie przyrost tkanki mięśniowej. Aby pobudzać szybki przyrost masy mięśniowej konieczna jest zwiększona podaż białka. Zdecydowanie w prosty sposób można ją uzyskać poprzez dosypywanie odpowiednich produktów białkowych w formie proszku występujących w różnych smakach, do codziennie zjadanych posiłków białkowych – omletów, naleśników, ciast, shake’ów i innych podobnych.
Jeśli chodzi o odpowiedni sklep odżywki są dostępne w specjalistycznych sklepach, stacjonarnych bądź internetowych, zajmujących się wyłącznie suplementami dla sportowców. Czasami dobrej jakości produkty możemy zakupić w dobrze zaopatrzonych sklepach sportowych. Na szczęście teraz w dobie sklepów online można szybko i łatwo zaopatrzyć się w niezbędne preparaty w sklepach internetowych. Posiadają one suplementy diety stymulujące przyrost tkanki mięśniowej zarówno w postaci sypkiej, jak i tabletek. Co istotne – suplementy te sprzedawane są w różnych gramaturach, od jednorazowych porcji po dawki na dłużej niż dwa miesiące regularnego stosowania.